Toto vám môže pomôcť dosiahnuť vašu vysnenú postavu jednoduchšie

Snažíte sa zlepšiť svoj životný štýl, upraviť stravovanie, ale stále to niekde viazne? Nestíhate všetko plniť tak, ako ste si naplánovali a máte pocit, že ste na míle ďaleko od výsledku a že to zas nedáte? Nevešajte hlavu a skúste si čo najviac zjednodušiť svoj nový režim. Poradím vám, ako na to.

Keďže zacvičiť si za vás nezacvičím, ani vám nepripravím raňajky, keď nebudete stíhať :), tak vám aspoň odporučím niečo, čo funguje mne. Nepovažujem za najlepší nápad zastaviť sa cestou do práce, alebo do škôlky a školy s deťmi vo fast foode, ani vykradnúť nejaký bufet pečivom a sladkosťami, to by ste si asi veľmi nepomohli. No môžete to spraviť tak, ako to robievam ja, aj moji klienti.

Dať si hneď ráno vyvážené a nutrične hodnotné raňajky, ktoré majú len cca 220kcal, obsahujú 23 vitamínov a minerálov, a teraz to najlepšie – ktorých príprava zaberie asi tak minútku. A zjesť ich môžete dokonca cestou, alebo najneskôr po príchode do práce.

Že si to neviete predstaviť, ale brali by ste to všetkými desiatimi?

Môžete to brať aj ako zdravý “fast food“ pre ľudí, ktorí nemajú čas – a to ako mamička viem, o čom hovorím… Koľko krát som počula, alebo čítala, že mamičky, ktoré sú doma s malým dieťaťom (alebo deťmi) zvyknú jedávať prvé jedlo niekedy okolo 11tej alebo okolo obeda, pretože nestíhajú. Od rána vydávajú množstvo energie a preto sa telo potrebuje naštartovať aspoň ľahkým, no výživným jedlom a dostatkom vody. Namiesto toho však často aj pol dňa nedostane nič, len sa od neho očakáva výkon.

Ale podobne sú na tom aj ľudia, ktorí chodia do práce, prípadne podnikajú a nevedia, kde im hlava stojí. Raňajky sa nestíhajú, desiata, to je luxus a tak prvé jedlo je obed, olovrant sa tiež často nestíha, alebo sa zje hocičo, čo je po ruke a večer to prichádza. Nekontrolovaný hlad a chute, keď si telo pýta všetko, čo zameškalo pred spaním…

S mojím top rýchlym jedlom – nutričným kokteilom Formula 1, si napriek nedostatku času viem spraviť vždy minútku na prípravu raňajok. Viem si pritom krásne strážiť kalórie, nemusím riešiť čo asi tak rýchlo zjem a strácať čas dlhšou prípravou, na ktorú by som v danú chvíľu (hlavne ráno) aj tak nemala čas.

A pritom viem, že svojmu telu dodám dosť výživy a energie na rozbeh dňa (a v tehotenstve alebo pri kojení aj dostatok výživy pre dieťa).

Ako vám to môže pomôcť schudnúť viac, ako bežné jedlo?

Stačí, ak ste si pozorne čítali môj e-book a viete, čo všetko telo potrebuje, aby chudlo zdravo, bez zbytočných chúťok a aby sa upravil metabolizmus. V bežnej klasickej strave je často oveľa ťažšie prijať dostatok výživy za optimálneho príjmu kalórií. Obzvlášť, keď nemáte čas. Preto je kokteil Formula 1 úžasné vyvážené jedlo, či už na chudnutie, alebo aj na lepšie udržiavanie váhy (vtedy ním stačí nahradiť namiesto dvoch len jedno klasické jedlo denne).

Výživu a aj dostatok proteínov naše telo potrebuje stále a takto mu ich viete dopriať kedykoľvek v dostatočnom množstve, čím sa často zlepšuje aj zdravie, aj množstvo energie. V jednom kokteily je až spomínaných 23 vitamínov a minerálov, vláknina, vyvážený pomer sacharidov, tukov a proteínov a jedna porcia vyjde len na približne 1€.

Okrem klasickej verzie vo viacerých príchutiach je kokteil aj v bezlepkovej verzii FREE bez sóje, laktózy a lepku s hrachovým proteínom vo vanilkovej príchuti (jemne tam cítiť podtón hrášku) a pre tých, ktorí viac cvičia, je aj v športovej verzii Formula 1 Sport – príchuť vanilka.

Chudnúť sa dá rôzne, tak prečo by som mala používať doplnky alebo náhrady jedla?

Samozrejme, schudnúť sa dá aj klasickou zdravšou stravou a doplnky a náhrady jedla nie sú žiadnou podmienkou na dosiahnutie úspechu. Je to však zo skúseností ohromná pomôcka, aby telo dostalo to, čo potrebuje s minimom kalórií a hlavne pri minimálnej časovej náročnosti.

Rada zjednodušujem ľuďom život pomocou doplnkov a nutrične vyváženej náhrady jedla, lebo sama tieto výhody využívam už roky a veľmi sa mi osvedčili. Nehovoriac o množstve ľudí, ktorí prišli s tým, že im to chudnutie proste neide a skúšali už kadečo, nemajú čas na pravidelnú stravu a podobne, no tento jednoduchý režim im vyhovoval natoľko, že začali pekne, pomaly a hlavne stabilne chudnúť.

Ideálnym príkladom z posledných mesiacov je moja kamarátka Monika, ktorá podniká. Má v Košiciach hotel pre zvieratá Biely Tesák na Bankove a má čo robiť od rána do večera.

Vtedy sa dostanete do kolobehu, kedy váš životný štýl začne byť asi takýto – raňajky nestíham, dám si aspoň sladké kakao, obed mi donesú okolo 10tej, a aby som mala dosť energie, tak si k tomu dám niečo sladké a colu a aj to často nestihnem zjesť normálne naraz. Potom zas niekde utekám, takže nejaké keksy na cestu alebo po príchode sa na doplnenie energie budú hodiť a ešte nejaký jogurt a chlebík a deň je za nami. A váha pomaly rok čo rok pribúda.

A toto hovorí Monika teraz :
„Ako každá žena, aj ja som sa stále trápila nejakou diétou. Prešla som si ich dosť, aby som si povedala, že stačilo. Potom som sa s prosbou o pomoc s váhou obrátila na kamarátku Moniku, ktorá mi odporučila konkrétne výživové doplnky a náhrady jedla.

Keďže ich používa aj ona sama, bola mi príkladom. Takže som sa rozhodla dať sa na túto cestu. Výsledky boli viditeľné hneď po prvom týždni, keď sa mi začali strácať centimetre v páse. Takže motivácia bola a pokračovala som ďalej. Postupne som začala klesať aj na váhe a začala som sa cítiť každým dňom lepšie a lepšie.

Najlepšie je, že ak mám nejaké nejasnosti, vždy mi manželia Monika a Tibor poradia. Dala som si určitú hranicu na akú váhu sa chcem dostať, takže pokračujem s radosťou ďalej.“

Podobne nestíhala aj jej kamarátka Miška, ktorá u mňa začala chudnúť po tom, čo videla jej výsledok. Viac o výsledku Mišky si môžete prečítať tu >>.

Samozrejme každému vyhovuje niečo iné

Preto si nájdite systém, ktorý bude vyhovovať vám tak, ako som si ja našla ten svoj. Pre niekoho to bude raw alebo vegánstvo, pre niekoho zdravšia alternatíva klasickej stravy bez doplnkov a niekto si pri zdravšej verzii klasickej stravy rád pomôže a režim uľahčí doplnkami alebo vyváženými náhradami jedla.

Možností, ako zdravo schudnúť a dať sa do poriadku, je viac, no hladovky a zázračné diéty sľubujúce úbytok viac ako 5 kíl mesačne, to nie sú. Ak chcete stabilný výsledok, vždy to bude o celkovej úprave životného štýlu a systému stravovania, lebo len to je udržateľný systém pri ktorom nebudete musieť riešiť jojo efekt. A ak sa vám môj systém pozdáva a radi by ste vedeli viac – stiahnite si E-BOOK, alebo ma priamo kontaktujte cez formulár >>.

 

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre