V jednoduchosti je krása a ide to aj zdravo

Ľudia si dnes radi veci zjednodušujú. Veď kto by nemal rád to, čo mu šetrí čas, uľahčuje, či spríjemňuje život.

Budeme zbierať smietky z koberca a pravidelne ho vešať na prašiak, alebo zapneme vysávač? Budeme prať všetko prádlo ručne, alebo ho hodíme do práčky a máme to vyprané bez väčšej námahy za oveľa kratší čas, ktorý potom môžeme venovať napríklad svojej rodine?

No to isté platí aj pri stravovaní. Budeme si pravidelne nakupovať čerstvé suroviny, vymýšľať a pripravovať čo budeme jesť, alebo si jednoducho zabezpečíme niečo, čím ušetríme tento čas?

V oblasti stravovania sú zjednodušením najčastejšie fast foody a sladkosti.

burgerKupujeme hotové jedlá, konzervy a pochutiny na rýchle doplnenie energie, ktoré stačí prihriať, alebo len otvoriť. Alebo sa najeme v nejakom fast foode, kde nemusíme nič ani len prihrievať. Tu však narážame na problém, pretože toto zjednodušenie môže výrazne ovplyvniť to, ako budeme vyzerať a ako sa budeme cítiť.

Možno si poviete – „Ja by som aj chcela žiť zdravšie a schudnúť, ale nemôžem každý deň rozmýšľať, čo zdravé nakúpim, čo z toho pripravím a potom tráviť ďalší čas prípravami zdravých raňajok, obedov, večerí.  Mám prácu, rodinu, koníčky…“

pizzaVšimli ste si niekedy, ako sa za posledné roky rozmohli kúskové pizze po meste? Aspoň u nás mám pocit, že sú zrazu na každom kroku. Človek sa proste zastaví, kúpi si koľko kúskov chce, z akého druhu chce a ide ďalej. Nemusí nič spraviť, len zaplatiť a zjesť to na mieste, alebo cestou. Nerieši už to, koľko kalórií prijal a či to malo aj nejakú výživnú hodnotu pre telo.

Ani ja nestihnem vždy navariť obed a tiež mám niekedy proste chuť na pizzu. A aj keď som doma už skúšala zdravšiu verziu – karfiolovú pizzu (ktorá chutila aj manželovi), nepohrdnem občas ani klasickou. No u mnohých ľudí, je tohto nezdravého uľahčovania, prípadne odkladania jedla z dôvodu nestíhania, príliš veľa. Potom nemajú energiu a to zas kompenzujú kávami a energetickými nápojmi – začarovaný kruh.

Uprednostňujem zdravšiu jednoduchosťkoktejl marhuľa

Spoznala som ale lepšie a zdravšie riešenie, ktoré je časovo nenáročné a to ma nadchlo. Čo by ste povedali na jednoduchosť, ktorá bude mať  minimum kalórií a nepostará sa Vám o ďalšie tukové zásoby, ale naopak – o lepšiu postavu? Jednoduchosť, ktorá namiesto množstva E-čiek a farbív dodá Vášmu telu dostatok vitamínov a minerálov? Taká jednoduchosť, ktorú máte pripravenú za minútku, prípadne si ju stačí pred odchodom strčiť do vrecka.. :)?

ja koktejl2Znie to lákavo? Verím a práve preto som nadšenec tejto zdravšej a zároveň chutnej jednoduchosti nazývanej doplnky výživy, nízkokalorické tyčinky a nutričné koktejly. Je to niečo ako zdravý fast food – jednoduché, rýchle, ale pritom účinné na reguláciu váhy a podporu zdravia (moju skúsenosť a výsledok so zdravím a chudnutím nájdete tu>> ).

Toto jednoduché zdravé stravovanie mi pomáhalo a uľahčovalo život a výživu aj počas tehotenstva a momentálne aj počas kojenia. Podľa mňa je to perfektná forma úpravy stravy pre všetkých zaneprázdnených ľudí a ľudí, ktorí chcú venovať viac času práci, rodine alebo koníčkom. Nehovoriac o tých, ktorých kuchyňa proste až tak nebaví. Preto sa snažím túto myšlienku šíriť ďalej.

Ak Vás zaujíma, čo robiť a ktoré doplnky a nízkokalorické zdravé náhrady jedla Vám zaručene uľahčia život a pomocou ktorých schudnete zdravo úpravou metabolizmu, stiahnite si môj e-book 5 základných pravidiel zdravého chudnutia, ktoré si pre ich efektivitu zamilujete úplne zdarma tu >>.

Každé pravidlo je v skratke vysvetlené a je k nemu tiež tip a na záver aj návod, akými konkrétnymi doplnkami si viete pomôcť k vytúženým výsledkom. Tak, ako to robím denne ja a mnoho mojich spokojných klientov ;)).

 

 

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre