Zmena je život :)

Konečne som sa rozhodla spraviť to, nad čím som uvažovala už dlhšie. Veď zmena je život a ak to nebude dobré, vždy sa to dá zas napraviť a vrátiť späť. To som sa snažila hovoriť si, keď som si vybrala novú farbu v drogérii. Tmavšia farba nemá toľko peroxidu a tým pádom budú moje vlasy menej namáhané a trochu ozdravejú.

DSCF0346upr malaRovno Vám poviem, že keby tam nebol manžel a nedoťukol moje rozhodnutie (ktoré som už chcela spraviť snáď rok, ale akosi som si vždy povedala, že možno neskôr), stále by som mala vlasy úplne blonďaté. Aj keď oproti tomu, čo mi ostalo na hlave po stmavení doma, by to bolo určite prijateľnejšie rozhodnutie :D.

Keď som zbadala výsledok, v hlave sa mi premietla otázka, prečo som ja len radšej nešla k tej kaderníčke? Odpoveď som poznala presne. Hovorila som si, že možno trochu ušetrím a hlavne na to, aby som s mojím skoro štvormesačným synčekom mohla ísť ku kaderníčke treba čas a niekoho, kto pôjde so mnou a postráži ho, čo nebude najjednoduchšie zladiť.

Tak som to riskla aj napriek upozorneniam o nebezpečnosti môjho plánu. Tie by určite viac zaúčinkovali, ak by neprišli až po kúpe dvoch kusov farby, ktoré mi bolo ľúto vyhodiť. Veď na obale vyzerali tak dobre, možno to nebude tak zlé… No varovanie sa potvrdilo :).

Prvé znelo – „Tá značka farby vraj zvykne vlasy spáliť“. Potvrdené. Vlasy ani po stmavení vôbec nevyzerali lepšie, ako keď som ich mala zničené množstvom peroxidu. Mám pocit, že to bolo ešte horšie.

Druhé varovanie znelo – „Ak si stmavuješ vlasy z blond farby, hrozí, že ti to chytí do zelena“. Potvrdené. Vlasy mali zeleno sivý nádych tak fádny, že som sa večer o deviatej, keď malý zaspal, musela vymaľovať a upraviť, aby som zistila, či pri všetkej snahe budem vyzerať aspoň trochu prijateľne.

A aj tak som nasledujúce dni vyšla von len so stiahnutými vlasmi vzadu zatočenými do sivozeleného uzlíka. A bolo mi jasné, že budem musieť kaderníčku čím skôr navštíviť aj tak.

pred po vlasyViem, že nie vždy je jednoduchšie riešenie aj to najlepšie, no niekedy asi nezaškodí si to pripomenúť :). Podstatné však je, že si človek ide za tým, čo chce, aj keď si nie je úplne istý ako to dopadne.

Zmena je život a základ je odhodlať sa k činu. A aj keď začiatok možno nebude taký, ako ste si predstavovali, pustite sa do toho a nepoľavte. Spomeňte si na výstižný citát – „Neboj sa ísť pomaly. Boj sa len toho, že zostaneš stáť.“

Prečo to celé vlastne píšem?

Máte niekde v hlave myšlienku, že by ste chceli tiež niečo spraviť, ale so svojou váhou? Že so sebou nie ste až tak spokojná? Ak túžite v kútiku duše po zmene, proste ju spravte a začnite hocičím, hlavne začnite a dajte si do hlavy svoj cieľ. Či už je to preto, aby ste sa zas zmestili do svojich obľúbených nohavíc, preto, aby ste si mohli kúpiť tie krásne šaty, ktoré ste videli, ale povedali ste si, že nie sú pre Vás, alebo sa proste len chcete cítiť lepšie, ľahšie a zdravšie.

Spravili ste už prvý krok, ale zdá sa Vám to málo, alebo výsledky neprichádzajú? Aby ste prišli na to, kde je problém a celý proces chudnutia si zjednodušili a zefektívnili, obráťte sa na niekoho, kto s tým má skúsenosť a vie čo robí. Upravíte spolu pár drobností a uvidíte, že to pôjde oveľa lepšie.

Ak ste sa práve rozhodli začať, prípadne ste na tom už začali pracovať a potrebujete niečo ako vodítko k úspechu, určite Vám bude nápomocný e-book 5 základných pravidiel zdravého chudnutia, ktoré si pre ich efektivitu zamilujete.

koktejl čokoNájdete tam najzákladnejšie ale účinné zmeny, ktorými sa oplatí začať a spraviť si z nich nové návyky. Len pár zmien a začnete sa približovať k cieľu. Pretože nie je nič lepšie, ako pri chudnutí nehladovať, dopriať si aj maškrtu a s odchádzajúcimi kilami a centimetrami sledovať aj odchod zdravotných problémov a prílev novej energie. A ak k tomu ako ďalší level časom pridáte aj nejaké cvičenie, telo sa Vám odvďačí nie len úbytkom centimetrov, ale aj pevnejšou postavou a to sa ráta. Lebo ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť a verte, že po prvých výsledkoch budete chcieť ďalšie 😉.

 

 

 

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre