Som

MONIKA ERÉNYI

a pomôžem vám na ceste za vysnívanou postavou, kondíciou a zdravím.

Vysoká škola, vifonky, energeťáky, sladkosti, vyprážané jedlá, žiadne cvičenie a skoro žiadna voda. Problémy s nízkym tlakom (točenie hlavy a sem tam odpadnutie)... Takto to vyzeralo, keď som sa prvý krát dostala k zaujímavým informáciám o stravovaní a výžive, ktoré mi otvorili oči a zmenili môj pohľad na dnešné stravovanie a prístup k telu.

Prečo mi to dovtedy nikto nepovedal? Ešte aj moja lekárka mi k môjmu nízkemu tlaku navrhla akurát dať si ráno pohár vína alebo kávy, a to bolo všetko... K tomu tých 8kg naviac, ktoré som, ani neviem ako zrazu nabrala na strednej. Došlo mi, že každý si je sám zodpovedný za svoje zdravie a je na ňom, čo preňho spraví a ako sa bude stravovať.

Predpokladám, že ani vy nie ste so sebou úplne spokojní a hľadáte spôsob ako to zmeniť. Ako sa konečne cítiť a vyzerať lepšie.

Potrebujete schudnúť a hľadáte informácie ako na to? Kilá naviac vám už začali ovplyvňovať aj zdravie a vy sa necítite úplne dobre? Máte navyše aj málo energie? Skúšali ste už nejakú tú diétu, ale buď ste to ani nevydržali, zasekli ste sa, alebo prišiel jojo efekt? Alebo chcete len trochu vyformovať postavu a myslíte na to, že sa chcete cítiť dobre aj o 10 či 20 rokov?

Nech je to akokoľvek, ak hľadáte niekoho, kto vám to pomôže zmeniť, ste na správnom mieste.

Rada pomôžem aj Vám, ako som pomohla už mnohým pred vami - aj mužom, ale hlavne ženám a mamičkám, ktoré sa po pôrode nevedia dostať do formy a tiež ľuďom, ktorým nesprávne stravovanie a nejaká tá váha naviac už spôsobujú často aj zdravotné komplikácie. Viem však veľmi dobre pomôcť aj takým ľuďom, ktorí len akosi nestíhajú myslieť na viac zdravých jedál denne pre svoj časovo náročný život a nechcú, aby sa im to o pár rokov vypomstilo na zdraví.

Od výsledku so zdravím a chudnutím až po pracovnú príležitosť

Začala som postupne riešiť a upravovať stravovanie (v rámci mojich študentských možností), začala som piť podstatne viac vody a k tomu používať pár kvalitných doplnkov, ktoré ma na začiatku veľmi zaujali (predtým pre mňa doplnky boli len "lieky z lekárne", hroznový cukor a občas nejaký marťanko keď som bola chorá).

A čuduj sa svete - čoskoro prestalo točenie hlavy, ktoré ma trápilo roky, cítila som sa lepšie a dokonca som schudla 8kg (nadváhu som síce nikdy nemala, ale mala som jedny motivančé rifle 🙂 ).

Videla som tiež mnoho ďalších rôznych výsledkov, a vtedy som si povedala, že aj ja chcem takto pomáhať ľuďom meniť ich zdravie, postavu a tým aj život... Tak sa v roku 2008 začala moja cesta skúsenosťmi, vzdelávaním s odborníkmi a top lekármi aj mimo Slovenska  (a pravdu povediac bavilo ma to oveľa viac ako prednášky v škole).

Mala som tú česť byť školená aj Dr. Louisom Ignarrom, ktorý je nositeľom nobelovej ceny za medicínu, či Dr. Davidom Heberom, jedným z top lekárov v Amerike a ešte mnohými ďalšími odborníkmi v oblasti výživy a dietológie. 

A dnes už aj ja pomáham ľuďom cítiť sa lepšie, vyzerať lepšie a dostať pod kontrolu svoju váhu a energiu (mimochodom, ak ste si v duchu povedali, že takéto niečo by zaujímalo a bavilo aj vás, pokojne mi napíšte správu na facebooku pre viac info o možnej spolupráci).

Otehotnela som a vyskúšala som si, čo sa s telom a postavou deje.

Počas tehotenstva som pribrala 16kg a na postave to bolo vidno aj po pôrode. Aj keď mne sa to vtedy pravdupovediac nezdalo až tak zlé (mala som ako prvorodička predsa len hlavu trochu inde hlavne na začiatku v šestonedelí).

Keď som si ale robila analýzu tela, zistila som, že mi ostalo naviac 7kg tuku (100% nárast, čiže raz toľko tuku ako predtým) a kleslo mi množstvo a kvalita svalov (čo má vplyv na metabolizmus).

Našťastie som už vedela, čo robiť a tak som za 2 mesiace zhodila 4kg tuku a 22cm po obvodoch.

Žiadne experimentálne diéty, ale pravidelná strava s dostatkom výživy. Dojčila som, takže by som si niečo ako "zaručené diéty z internetu" ani nemohla dovoliť. Jedla som 6x denne a necvičila som vôbec vyše pol roka kvôli cisárskemu (na poslednej foto som už samozrejme cvičila pravidelne + správne nastavená stravaa) a dojčila som nakoniec až 2,5 roka.

Prečo vznikol vlastne tento blog a čo vám viem ponúknuť?

Viem, že nie každý má pri svojej vyťaženosti toľko času, aby niekam pravidelne chodil na konzultácie, výrazne menil svoje návyky, rátal si kalórie, či neustále cvičil. A na tom pohorí  väčšina ľudí - nestíham, nemám čas, nezvládam to, nemám podporu...

Ďalšia vec je, že som chcela byť s drobcom doma čo najviac (túto stránku som začínala pripravovať počas tehotenstva) ale zároveň som nechcela prestať pracovať a pomáhať ľuďom. A tak vznikla táto stránka a všetko okolo toho, kde ukazujem z vlastnej skúsenosti úplne najjednoduchšiu cestu, ktorú mám sama vyskúšanú a ktorú ak budete len trochu chcieť, zvládnete aj popri práci, podnikaní, domácnosti a deťoch alebo náročnejších koníčkoch. 

Nie je to len o chudnutí, je to celkovo o zdravšom životnom štýle a podpore 

Už názov stránky sa zrodil s tým, aby vám napovedal, že v tom nebudete sami. Nájdete tu overené rady a informácie v podobe článkov a momentálne už dvoch e-bookov (e-book 7 najačastejších chýb pri chudnutí a ako ich zmeniť a e-book Zdravé a chutné recepty na obedy pri chudnutí).

V rámci našej facebook skupiny Škola zdravého chudnutia sa viete tiež inšpirovať a motivovať či už receptami, ukážkami našich minivýziev, tipmi, radami a výsledkami klientov. Členom skupiny tiež rada odpoviem aj na konkrétne otázky, aby sa čo najefektívnejšie dopracovali k výsledkom, aké potrebujú.

Pridajte sa do našej facebook skupiny, kde sa viete inšpirovať  receptami, tipmi, radami a výsledkami klientov. V skupine ide všetko ľahšie 🙂 . 

V čom vidím v dnešnej dobe problém?

Oblasť chudnutia je dnes naozaj veľmi žiadaná a potrebná, pretože celosvetovo je nadváha a obezita čoraz väčší problém (bohužiaľ čoraz viac aj u detí - a tu treba myslieť na to, že práve my im ideme príkladom).

Ale väčšina ľudí sa rozhodne začať na vlastnú päsť a začnete hľadať rady na internete, či v časopisoch (a tam nájdete všetko čo chcete aj nechcete). Dostanú sa tak do množstva niekedy aj zavádzajúcich a odporujúcich si vyjadrení, či zaručených diét a tak často začnú metódou pokus omyl...

Skúšať rôzne diéty, zázračné nápoje, tabletky alebo začať s citrónovou vodou nalačno? Jesť viac jedál, ktoré sú na internete uvedené ako zaručene "bez výčitiek"? Nejesť a cvičiť? Človek tak väčšinou skôr či neskôr zistí, že mu to úplne nefunguje, prípadne je to tak komplikované, že to vzdá a to je veľká škoda.

Ak je na to človek sám a nemá niekoho, kto by ho viedol a podporoval, je to o to ťažšie.

Som presvedčená o tom, že zdravé a efektívne chudnutie funguje vtedy, ak ho beriete ako jednoduchú a udržateľnú úpravu životného štýlu. A tiež verím, že ak chce mať človek dobré výsledky, mal by si nechať poradiť (presne tak ako si sami neopravujete auto keď sa pokazí, ale odnesiete ho do servisu, alebo sa neučíte sami šoférovať, ale nájdete si autoškolu a inštruktora).

Prvoradý základ je správna úprava stravy, pretože tá tvorí 70-80% výsledku

Najdôležitejšie je mať vhodne upravený jedálniček. Jednoducho, ale zároveň vyvážene, s menším počtom kalórií, no žiadne hladovky, s dostatkom kvalitnej výživy (vitamínov a minerálov), aby ste to zvládali dlhodobo, bez väčšieho stresu a aby ste sa zároveň lepšie cítili a mali viac energie.

Cvičenie je super, ale mnoho ľudí si myslí, že je to základ úspešného chudnutia, prípadne že schudnúť bez cvičenia nieje možné. No to nieje pravda. Mám aj  klientov, ktorí necvičili vôbec (len bežný pohyb) a veľmi pekne schudli (aj keď cvičenie samozrejme odporúčam) a sama som po pôrode chudla bez cvičenia a pridala som ho až neskôr, keď som už mohla, a tam sa ešte postava vyformovala.

Na druhej strane poznám aj ľudí, ktorí napriek tomu, že začali cvičiť, výsledky nemali. A tam je presne problém v tom, že sa zároveň správne neupravila aj strava.

Predstavte si ten pohľad do zrkadla po úprave váhy, ten pocit, keď popri tom máte viac energie na všetko, čo potrebujete zvládať a ešte sa vám aj zlepší zdravotný stav.

NOVÉ TELO VO VÝSTAVBE

Využite náš skvelý podporný online program Nové telo vo výstavbe, ktorý vám pomôže maximálne uľahčiť vaše chudnutie, pretože v ňom dostanete presný návod na zmenu tela, stravovania a aj myslenia. S manželom sme pre vás vytvorili výzvu na perfektný štart k lepšiemu výsledku, pri ktorom presne viete, čo robiť, aby ste mali výsledky aj so skvelými a praktickými BOUSMI.

Viac informácií