Efektívne chudnutie neznamená drastické diéty a obmedzenia

Strašiak menom chudnutie – skoro každý sa s ním už stretol. Diéty fungujúce niekedy viac a inokedy menej, na konci ktorých nás čaká nedostatočný výsledok, alebo ešte horšie – jojo efekt. Poznáte to aj vy? Otázkou je prečo? Veď na internete a v časopisoch je milión zaručených diét a návodov.

Všimla som si pri klientoch zásadnú vec

Ľudia často nepoznajú základné pravidlá zdravého a efektívneho chudnutia, ktorých by sa mali od začiatku držať a tak ani nevedia prečo sú také dôležité a aký zásadný vplyv majú na udržateľnosť a efektivitu výsledku. Potom sa nemôžeme čudovať, že skĺzajú k hocijakým drastickým a nezmyselným diétam zaručujúcim rýchle schudnutie do šiat na svadbu, oslavu alebo do plaviek.

Prečo často pozeráme len na vonkajší efekt a sledovanie čo najväčšieho úbytku kilogramov za čo najkratší čas?

dieta plavkySme k tomu často nepriamo dotlačení. Prečo? Pozrime sa okolo seba, na billboardy, časopisy, reklamy, televíziu… Zo všadiaľ sa na nás valia samé diéty, zázračné pilulky a to hlavne pred letom aby sme schudli do plaviek.

Vedie to však len k tomu, že hlavne ženy skĺzajú do rýchlych nárazových diét, pretože kým si uvedomia, že by bolo dobré konečne na tom začať pracovať,  neostáva im na to veľa času.

Viete čo obľúbené rýchle “efektívne“ diéty spôsobujú?

Dochádza práve k spomaleniu metabolizmu a to je pravý opak toho, čo chceme dosiahnuť, aby sme si výsledok mohli aj udržať. Znamená to, že každé ďalšie chudnutie je ťažšie a prichádzajú väčšie jojo efekty. Lenže málo kto si uvedomuje, čo takýmito diétami, ktoré často nespĺňajú ani základné pravidlá pitného režimu a výživy, spôsobuje svojmu telu.

Čo tak začať konečne dosahovať dlhodobé výsledky, pri ktorých budete nie len lepšie vyzerať, ale sa tak aj cítiť?

Odporúčam zahodiť články zo ženských časopisov a stránok s nespočetným množstvom zaručených diét a zabudnúť na to, že potrebujete len rýchlo schudnúť pár kíl na nejakú príležitosť do šiat alebo plaviek.

Ak ste sa aj na túto stránku dostali práve s týmto zámerom, povedzme si na rovinu – chcete naozaj len toto? Alebo to radšej chcete spraviť efektívnejšie s dlhodobým výsledkom, ktorý budete nie len vidieť, ale aj cítiť… Ak je to druhá možnosť, ste tu správne :).

A ešte jedno odporúčanie – v prvom rade to robte pre seba, pre svoj dobrý pocit, svoje zdravie a nie pre to, čo na vašu postavu povedia kolegyne, známi alebo nový partner.

Na zmenu nieje nikdy neskoro a ani príliš málo času – stačí sa rozhodnúť.

Výhovorky typu – ale ja som už na to príliš stará alebo starý, ja na to nemám čas kvôli práci, deťom… alebo podobne, ľudia používajú hlavne z dvoch dôvodov:

  • Lenivosť a pohodlnosť niečo zmeniť.

Skúste si radšej namiesto výhovoriek predstaviť aké by to bolo, keby ste mali o pár kíl menej – ako by sa cítili, o koľko lepšie by ste zvládali všetky povinnosti, ako by to pomohlo vášmu zdraviuStojí tá predstava za nejakú tú zmenu? Ak áno, rada vám pomôžem s tým, aby to bolo pre vás čo najjednoduchšie – rozhodnúť sa však musíte vy.

  • Sklamanie z predošlých neúspechov.

Skúšali ste rôzne diéty, zaručené rady a zázračné doplnky z reklám, no ako som písala vyššie, často to neviedlo k požadovaným výsledkom a preto už len tak niečomu neveríte? Bojíte sa ďalšieho sklamania a zlyhania a tak sa vám už nechce zas niečo skúšať? Chápem, že negatívne skúsenosti nie je také ľahké zahodiť za hlavu, no ak ste svoj cieľ ešte nedosiahli a vzdáte sa, kto na to časom doplatí?

Nechajte výhovorky za dverami a poďme pracovať na vašich cieľoch

Ak ste sa dostali na tieto stránky, prípadne až na koniec tohto článku, je jasné, že chcete pre seba niečo spraviť a to je prvý krok k úspechu. V ďalších článkoch tu postupne nájdete rôzne rady čo robiť a ako zvládať chudnutie čo najjednoduchšie, rôzne skúsenosti a návody z praxe aby sme postupne začali pracovať na vašej váhe a zároveň tým aj na vašom zdraví. Ak ste to totiž doteraz nevedeli, nadváha je tiež jeden zo zdravotných problémov priamo ovplyvňujúce tie ďalšie.

Napísala som pre vás tiež E-BOOK ZDARMA – 5 základných pravidiel zdravého chudnutia, ktoré si pre ich efektivitu zamilujete. Dozviete sa v ňom, čo je potrebné pre úspešný začiatok a tiež dôvody prečo a aký vplyv to má na vaše výsledky a zdravie. Budem rada aj za vaše ohlasy a prípadné prvé výsledky pri vašich zmenách, do ktorých sa pustíte :). E-book si môžete zadarmo stihanuť aj tu >>

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre