Miška za 14 rokov pribrala 46kg a povedala si dosť! Chcem tu byť čo najdlhšie pre svojho syna a nakupovať v normálnych obchodoch

Miška je mladá baba, ktorá sa v 38 rokoch, (keď mal jej syn 9 rokov) rozhodla pre zmenu. Ako mnohých, aj ju trápilo postupné priberanie a za posledných 14 rokov sa jej váha dostala z 80 kg na 126,9kg. Možno to poznáte – sedavé zamestnanie, menej pohybu a viac jedla...

K tomu jej ešte zistili pred 8 rokmi CELIAKIU a aj keď preto musela upraviť svoje stravovanie, priberanie sa nezastavilo. Naopak, začalo ju trápiť ešte rýchlejšie priberanie, keď telo začalo spracovávať aj to, čo predtým trávením len prešlo.

Ak sa pýtate, ako asi mohlo vyzerať Miškine stravovanie keď váha šla takto neustále smerom nahor, možno sa budete čudovať, ale bolo to také bežné stravovanie, s akým sa na poradenstvách pravidelne stretávam.

Na raňajky jedla zvyčajne cereálie alebo rožok, dala si ako hovorí – dobrý obed a na večeru čo sa stihlo. K tomu veľa cestovania a málo energie, ktorú si ako väčšina dobíjala sladkým, kávou a energeťákmi

No tento rok si Miška povedala dosť! A čo povedala po 4 mesiacoch úpravy stravovania?

„Inšpirovala ma kamoška. Schudla u teba aj napriek tomu, že v stravovaní nemá najlepšiu disciplínu a je neustále rozlietaná ako ja, tak aj ja som sa konečne rozkývala.

Chcela som si zachovať určitú kvalitu života a hlavne byť tu čo najdlhšie pre svojho syna… Milujem jazdu na koni a tam hrá váha tiež rozhodujúcu úlohu. A ako žena chcem mať možnosť nakupovať oblečenie v bežných obchodoch

Teraz sa cítim super a vďaka vyváženej strave, hlavne drinkom na večere a raňajky už nemusím vymýšľať čo zjem, čo je pre mňa tiež dosť podstatné. A keď chcem sladké, dám si proteínovú tyčinku. Mne veľmi vyhovuje jednoduchosť tohto spôsobu stravovania a fungovania.“

    * Výsledky sú u každého klienta individuálne, priemerný úbytok sú 3kg váhy mesačne.
Miškin úžasný výsledok za rok a pol nájdete na konci článku 

Miška ma kontaktovala, že potrebuje zmenu a tak sme začali.

Aj keď nás delilo mnoho kilometrov, Miška neostala len pri online poradenstve, ale pricestovala aj osobne, keďže tu zvykne chodiť na pracovné cesty. Ale veľa vecí sme riešili aj na diaľku (a dnes už online riešime všetko 🙂 ).

Vo februári som jej upravila stravovanie tak, aby to zvládala aj napriek pracovnej vyťaženosti a neskôr sama začala pridávať pomaly aj pohyb – čoraz viac chôdze po večeroch so psom, fitlopta a ako sa zlepšovala kondícia pridala k prechádzam a občasnej jazde na koni aj kolobežku, ktorú si zamilovala 🙂 … Každé schudnuté kilo ju motivuje k ďalším pokrokom, z čoho sa veľmi teším.

Na kontrole, ukázala váha úbytok celkovo 13,8kg za necelé 4 mesiace. Najlepšie je však to, že 12,6 kg z tejto váhy je čistý podkožný tuk a krásne postupne klesá aj viscerálny tuk (tuk na orgánoch) z hodnoty 13 na 10. Len z pása a bokov ubudlo spolu – 20 cm.


Chcete aj Vy zmenu?

Pridajte sa do našej facebook skupiny Škola zdravia a chudnutia tu >>, kde nájdete kopec ďalších výsledkov, tipov, motivácie, aj receptov… A ak vám vyhovuje konkrétny režim na celý deň aj s receptami pre ešte lepší úbytok tukov, môžete sa pridať do 21 DENNEJ VÝZVY NA CHUDNUTIE tu >>  .

Teším sa aj na Váš výsledok 😊 .


Podstatné je urobiť zmenu a vydržať

Miška chudla postupne zo začiatku priemerne približne 2kg čistého tuku na mesiac. Niekto si povie – nič špeciálne, lenže pre ňu to bol veľký úspech. Neustále priberanie sa nám zrazu podarilo otočiť na neustále chudnutie a to bez časovej náročnosti a so stravovaním 5x denne, s čím bola veľmi spokojná a vďačná už od začiatku.

Výraznejšie sa jej to pohlo asi po 2,5 mesiaci,  keď za mesiac a pol „zrazu“ šlo dole až 8kg čistého tuku a cítila sa stále lepšie a ľahšie, čo je najpodstatnejšie.  Základ je zastaviť priberanie a dostať sa do nového režimu.

Niekomu to chudnutie na začiatku ide  rýchlejšie, no niekomu pomaly a tak to často vzdá. Málo kto si uvedomuje, že aj pri „pomalom“ chudnutí len 1-2kg za mesiac by to za rok bolo mínus 12-24kg a to je skvelé!

Čo myslíte, čo dosiahnete za rok, ak tú zmenu nespravíte teraz, alebo nevydržíte pokračovať. Ako sa budete cítiť? Koľko budete asi vážiť? K tomu ma napadá jedna vec, ktorú krásne pochopila Miška, keď mi na poslednej kontrole povedala: „Som rada, že som začala už vo februári, lebo som mohla začínať aj teraz a mala by som už cez 130kg… “ 

Nečakajte preto na lepšie načasovanie, na pondelok, na začiatok mesiaca, na to kým budú deti väčšie, na to kým……. Proste sa rozhodnite a začnite. Len vy zodpovedáte za svoj život a za to, ako sa cítite a ako sa budete cítiť.

Samozrejme aj u Mišky je to len začiatok – rozhodla sa a nechala si poradiť ako si jednoducho upraviť režim, aby mala výsledky a zvládala to pri svojom náročnom fungovaní. Teraz je to už o vytrvalosti, takže s radosťou pokračujeme v tom, čo sme začali. V chudnutí a lepšom životnom štýle ;).


AKTUALIZÁCIA VÝSLEDKU U MIŠKY po roku a pol – 39kg :). Miška už do Košíc dlhšie nechodieva, ale ako vidíte, tak fotky hovoria za všetko… Tak čo, idete so mnou do toho aj vy 😉 ? Nie je to len zmena váhy, je to aj zmena zdravia a tiež vyžarovania a sebavedomia – ako potvrdili aj jej známy v reakciách na jej výsledok na facebooku…

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre