Ako sa pani Katke podarilo schudnúť 11kg a omladnúť o 17 rokov

Viem, že pre mnohých sú inšpirujúce práve výsledky iných ľudí a tak tu mám pre vás rozhovor s usmievavou klientkou – pani Katkou, ktorá s nami začala chudnúť, keď mala 55 rokov a po úprave stravovania za 5 mesiacov zhodila 11 kg, 26 cm po obvodoch a cíti sa oveľa lepšie.

Zistíte, že ani zdravotný problém ako reflux vás nemusí odradiť od cieľa a viete schudnúť aj zdravo bez hladovania pri stravovaní 5x denne. Ale dosť už rečí, prečítajte si to sami :). Na záver rozhovoru nájdete aj fotky a návod aký mala režim a čo jej pomohlo (DOPLNENIE- Katka schudla 15,1 kg a drží si túto váhu už 4 roky).

Pani Katka, čo predchádzalo tomu, že ste pribrali?

Bola som viac ako pol roka na PN-ke po operácii dutín a za ten čas som nabrala 14kg. Nemala som skoro žiadny pohyb, nepracovala som, na vychádzku som chodila len poobede. No a čo máte robiť, keď ste toľko doma? Ja rada varím aj pečiem, to ma baví a tak som jedla. Naraz pozerám na váhu a hovorím si – ježišmária. Ešte do 70kg som si hovorila, no dobre… Pri 74kg som sa utešovala, nech to čert vezme, ale potom som to neustriehla a bolo 80kg. To už bolo dosť badať aj na veciach a musela som si všetko pokúpiť nové. Ale teraz mi to tam už len leží, lebo také falaty už nemám.

Ako ste sa stravovali predtým?

Predtým som neraňajkovala, žiadna desiata a začínala som jesť na obed. Na to prišli žalúdočné ťažkosti, reflux a tak som asi pred 2 rokmi začala aj raňajkovať. Raňajky boli väčšinou párky s rohlíkom, rohlík s maslom a lekvárom, to mám rada. A k tomu mlieko alebo čaj. Jasné, že desiata žiadna – u mňa nebolo predtým nič také ako ovocie. Proste človek bol ulietaný a ani sa mi nejak nežiadalo. Obed som mala varený, na olovrant sa namastil chlebík alebo rohlík v robote. Nič také, že zelenina alebo mozzarella. Jedla som to, čo bolo v robote po ruke – najjednoduchšie saláma. A večer som mala varené jedlo. Keď som prišla domov, starý mi spravil halušky, alebo som zjedla čo bolo navarené od obeda. No a ešte, keď som sa navečerala okolo pol 8 a dlho som pozerala televízor, bola som zas hladná, tak som šla a narezala si slaninu a chleba v noci o druhej (smiech).

Aké zdravotné problémy Vám spôsobil tento systém stravovania?

Bolia ma kosti, mám reflux, veľa toho bolo… Ale už mi je tak dobre, že som už aj zabudla (smiech).

Čo sa Vám za tých päť mesiacov nového režimu zmenilo?

Som hlavne taká vitálna. Aj v robote hovoria, že len behám po tej škole hore dole, ale ja cítim takú energiu. Ľahšie sa mi ohýba – veď keď máte takú pneumatiku, tak sa ohýbajte každú chvíľu hore dole… Predtým som bola dosť unavená, chodila som na hematológiu s krvou, mala som problém s pečeňou, ale už sa mi aj to upravilo. Aj lekárke som povedala čo za prípravky beriem a teraz ma nechala pol roka bez liekov  a potom pôjdem na kontrolu. Proste taká šťastnejšia vstávam ráno. V práci si to tiež všimli, tak všetkým hovorím čo robím a vďaka čomu som tak schudla.

Koľko ste vlastne za prvých 5 mesiacov schudli?

Schudla som 11kg. Bolo to z 80,3 na 69,3 – presne pamätám (smiech).

Ako ste zvládli tú zmena jedálnička a prechod z nočnej slaniny na koktejliky? 

Keď som dlhšie hore a som ešte trochu hladná po koktejly, tak si dám len 3dcl mlieka, ale na slaninu už nemám ani chuť (smiech).

Bolo to na začiatku veľa odriekania a mali ste pocit ako pri diéte, alebo to nebol tak ťažký prechod?

Nie, vôbec nie.

A čo hovoria ľudia a rodina na to, že ste schudli?

(smiech) Každý je prekvapený a chvália ma, že dobre vyzerám a že behám, lebo pred tým som tak pomaly chodila. Manžel mi povedal, že už mám veľmi malý zadok a keď som povedala synovi, že som schudla, tak sa ma spýtal, či nemám čo jesť a má mi poslať nejaké peniaze (veľký smiech). Povedala som mu, že netreba, ale že ste mi upravili stravovanie.

Vy ste úžasná osoba, lebo motivujete aj ľudí okolo seba. Viacerí z Vášho okolia si už začali tiež riešiť svoje problémy, tak sa Vás ešte spýtam jednu vec. Čo by ste odporučili ľuďom, ktorí majú vysokú váhu, zdravotné problémy a často už ani neveria, že sa to dá zlepšiť, alebo si na to proste zvykli a neriešia to?

Ja keď som tak nabrala, lekári s tým nič nerobili a tak keď sa mi u vás ponúklo riešenie, tak som sa toho hneď chytila. Ľudia by si mali hlavne uvedomiť, že zdravie je na prvom mieste a že sa potom budú lepšie cítiť a mať viac energie. Viem to, lebo ja sa cítim veľmi dobre a preto to určite odporúčam.

Na týchto fotkách je pani Katka pred tým, ako začala so zmenou a po piatich mesiacoch.

vysledok katka

Aj popri pomalšom nabiehaní do režimu kvôli refluxu, ktorý jej komplikoval jedálniček, schudla pani Katka za 5 mesiacov 11kg a pás sa zmenšil o 8cm, hrudník o 9cm a z bokov ubudlo 9cm. Je to super, no viete si predstaviť, že okrem zlepšenia zdravia popri chudnutí vaše telo omladne o 17 rokov? Metabolický vek totiž určuje na koľko sa telo cíti a ten pani Katke za ten čas klesol zo 71 na 54 rokov – teraz si môžete spomenúť na časť rozhovoru kde spomína, že sa cíti vitálnejšia a pobehuje hore dole :).

S pani Katkou chudneme ďalej. Základom je dodržiavanie 5 základných pravidiel zdravého chudnutia. Tie uvádzam pre každého zdarma vo svojom e-booku, ktorý si môžete stiahnuť tu>>.  Od začiatku sme vsadili na zdravú jednoduchosť a časovú nenáročnosť.

  • Raňajky sme nahradili nutričným koktejlom*- zo začiatku s ovsenými vločkami kvôli refluxu, no už používa čistý koktejl a nerobí jej to problém (pre celiatikov je koktejl aj v bezlepkovej verzii)
  • Pridali sme desiatu vo forme ovocia
  • Obedy sme ponechali – stravuje sa v práci
  • Pridali sme olovranty – najčastejšie cottage cheese, mozzarela s paradajkami, orechy, zelenina
  • Večere sme nahradili nutričným koktejlom*.
  • Z ďalších doplnkov používa vlákninu* (okrem tabletovej je aj v skvelej práškovej verzii), multivitamín* a špeciálny čajík* na doplnenie energie a lepšie spaľovanie tukov.

Ak vás výsledok pani Katky zaujal a možno aj trochu podporil k tomu, aby ste sa aj vy odhodlali na zmenu, som veľmi rada. Začnite hneď jednoduchou úpravou základných návykov, ktoré nájdete v spomínanom e-booku aj s radami, ako to zvládať hravo.

Ak chcete mať tiež vypracovaný program na mieru podľa vašich potrieb a požiadaviek pre optimálne výsledky ako pani Katka, stačí mi vyplniť formulár TU>>. Poviem vám, čo by pre vás bolo najvhodnejšie a ak sa rozhodnete ísť do toho, budem vás podporovať na ceste za vašim cieľom. SPOLU TO DÁME :).

PS: Takto Katka schudla celkovo a váhu si drží už 4 roky

 


* O nutričnom koktejly, proteínovej tyčinke, či doplnkoch, ktoré odporúčam a ktoré používam ja aj moji klienti, sa môžete informovať a objednať si ich priamo u mňa po vstupnej konzultácii, aby som režim prispôsobila na mieru – stačí mi napísať mail na monika@spolutodame.sk . Niektoré z nich spomínam aj v e-booku, základ je však celkovo upravené stravovanie, ktoré je u mňa samozrejmosťou.

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre