PRIBRALA SOM V TEHOTENSTVE časť 1. – má to vplyv na zdravie a dieťa?

Ak máte deti a v tehotenstve sa na vás nalepilo nejaké to kilo naviac, určite ste z toho neboli nadšené. No kým u jednej ženy ide len o nejaké kilo, u inej je to aj pár desiatok kíl a to už je problém hlavne pre zdravie.

Prečo by si tento článok mali prečítať hlavne mamičky s nadváhou?

To, že som sa rozhodla napísať tento článok na podporu všetkým mamám, ktoré v tehotenstve pribrali, spôsobilo hlavne jedno mladé dievča, ktoré  prišlo na poradenstvo kvôli svojej váhe. Dvadsaťpäť ročné dievča, ktorej po pôrode ostalo 35kg naviac oproti pôvodnej váhe, takže teraz váži 105kg. Ak sa Vám dostane percento tuku na hodnotu 48% čo u nej znamená 51kg tuku, je to už alarmujúce.

tucnyĽudia si často v prípade nadváhy neuvedomujú, akú záťaž tým spôsobujú svojmu telu, ako  trpia ich kĺby a že čím dlhšie to nechajú takto, tým horšie budú následky. Preto ak vyššiu váhu nevnímate ako estetický problém a preto ju neriešite, neznamená to, že to nie je ani zdravotný problém.

Nemusíte zo seba chcieť spraviť práve modelku z časopisu aby ste sa zapáčili okoliu. Stačí si osvojiť pár správnych návykov zdravej životosprávy a s prirodzeným úbytkom váhy sa automaticky zlepší aj zdravie, energia a pohyblivosť… A to sa vám pri deťoch určite zíde.

Predstavte si, ako dlho môžu asi orgány zvládať ten nápor tukov, keď sú nimi príliš obalené? Čím viac tuku, tým viac sa spomaľuje ich činnosť a tým viac toxínov sa k ním dostáva. Budete čakať kedy toho bude pre telo už príliš a začnete potrebovať lieky na tlak, srdce, cholesterol, alebo s tým niečo spravíte skôr, aby k tomu nedošlo?

Viem, že každá mamička chce pre svoje dieťa len to najlepšie a často potreby rodiny stavia pred svoje vlastné. No verte mi, že pre dieťa je najlepšie mať zdravú, spokojnú, sebavedomú a šťastnú mamu. Pretože taká mama vie svoje dieťa vychovávať dlho v zdraví, vládze sa s ním hrať a hlavne si treba uvedomiť, že deti si z rodičov berú príklad.

Investíciu do seba a zmeny vo svojom živote berte ako investíciu do vášho dieťaťa.

ja timi uprAk vy budete fungovať zdravo, odrazí sa to pozitívne nie len na vašej váhe a zdraví, ale tie návyky sa postupne učí pozorovaním aj vaše dieťa. Často chorobu označujeme za dedičnú a pritom sa treba zamyslieť, či neide skôr o dedičnosť zlých návykov.

Keď sa na to začnete pozerať takto, vždy keď sa budete chcieť vzdať svojho cieľa, pozrite sa na svoje dieťa a pripomeňte si, že to robíte aj preňho. Každý zlepšený návyk v stravovaní, v pitnom režime (o ktorom som tiež napísala článok, ktorý si môžete prečítať tu>>) a tým každé zhodené kilo, je pre vaše zdravie a tým aj zdravie a dobro vášho dieťaťa. Že je to hneď iná motivácia ?

V pokračovaní článku vám prezradím, ako to bolo v tehotenstve a po pôrode u mňa a čím by ste mali začať. Hlavne je dobré vedieť, že nejde o žiadne super diéty, alebo cvičenie, ktoré by mohli ohroziť kojenie alebo zdravie, práve naopak :).

PS: Ďalšiu časť článku už nájdete TU .

Monika Erényi
Som nadšená propagátorka zmeny životného štýlu a efektívneho chudnutia v znení hesla - v jednoduchosti je krása :). Rada pomáham ľuďom zlepšiť ich postavu, zdravie a tým aj zdravé sebavedomie, aj pomocou overených doplnkov a kvalitných zdravých náhrad jedla.
Komentáre